Consulting Company Novasoft, a.s.

Často kladené dotazy

Na jaký počítač je možno instalovat systém NovaVoice®?

Minimální konfigurace počítače nebo notebooku je dvoujádrový procesor na frekvenci , minimálně 2 GHz, paměť RAM 2 GB, operační systém Windows XP, Vista, 7, 8.

 Jak poznám, zda můj počítač splňuje minimální konfiguraci pro NovaVoice®?

Informace o konfiguraci získáte kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu „Tento počítač“, zvolit „Vlastnosti systému“, poté se otevře okno s informacemi o konfiguraci.


Umí systém NovaVoice® rozpoznávat hovorovou řeč?

Ne, systém NovaVoice neumí rozpoznávat hovorovou řeč, ani vulgarismy. Taktéž není schopen zaznamenávat současně řeč nebo rozhovor více lidí. Rozpoznává pouze spisovnou řeč, a běžné texty odpovídající náplni aktuálně přiřazeného slovníku. Je třeba zřetelně vyslovovat, správně artikulovat.

Je možno pomocí NovaVoice® zapisovat do jiných programů?

Ano, v interaktivním módu je možno psát přímo do jiných programů, například programů skupiny Microsoft Office, tedy Word Excel nebo Outlook, stejně tak jako do mnoha jiných programů, které umožňují zapisování pomocí klávesnice. Je možná též integrace do informačních systémů.

Je možno do slovníků přidávat slova?

Ano, slovník je koncipován jako otevřený, uživatel si může přidávat vlastní slova, zjišťovat obsah slovníku a případně upravovat výslovnost velmi jednoduchým a rychlým způsobem.

Jak lze aktualizovat program či slovníky?

Aktualizace programu i slovníků probíhá jednoduše. Program si sám zjišťuje dostupnost aktualizací přes internet, a sám nabízí možnost stažení a instalace aktualizací.

Kde seženu zvukové zařízení – sluchátka pro diktování do NovaVoice®?

Standardní zvukové zařízení (headset – sluchátka s mikrofonem) je součástí dodávky licence. Nadstandardní zvukové zařízení si může zákazník objednat jako součást dodávky licence, nebo sám zakoupit. Přehled doporučených – vyzkoušených zařízení je uveden v rubrice technická specifikace.

Mohu použít diktafon, a jaký?

Je-li to v licenci povoleno, je možno automaticky rozpoznávat zvukové soubory, vytvořené pomocí diktafonu nebo jiného kvalitního zařízení zachycujícího zvukový záznam (možno i videozáznam s kvalitní zvukovou stopou). Přehled doporučených – vyzkoušených Vám sdělíme na požádání.

Co získám používáním NovaVoice®?

První efekt je v úspoře času, kdy práce přináší průměrně 30 % úspory času. Dalšího zrychlení je možno dosáhnout vkládáním předem připravených šablon, které si může uživatel sám vytvářet. Tento úsporný efekt je zpravidla možno v konečném důsledku vyjádřit i mírou finančního přínosu. Díky tomu má náš systém velmi rychlou finanční návratnost, v profesionálním nasazení vždy do jednoho roku.

Druhý efekt je v komfortu při tvorbě psaného textu, odbouráním namáhavého psaní na klávesnici, a možností lepšího soustředění na vyjadřovanou myšlenku.


Je možno NovaVoice® před koupí bezplatně vyzkoušet?

Ano, zájemci o koupi umožňujeme bezplatné vyzkoušení plné verze NovaVoice® po dobu 14 dní.